جمعه 4 مهر 1399

زارعی: هنر، اندیشه را برای مقاومت آماده می‌کند

کوروش زارعی
    -     کد خبر: 10588
    -     تاريخ انتشار : 1398/11/26|11:59
مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری معتقد است: هنرمندان هم باید در حال حاضر که جنگ، جنگ فرهنگی و رسانه‌ای است مقاومت را با زبان بُرنده هنری خود جدی بگیرند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص مقاومت، مقاومت را لازمه پیش‌زمینه همه امور دانست و گفت: دی‌ماه امسال که مقام معظم رهبری با مردم قم دیدار داشتند ایشان فرمودند: «کارهای نظامی تنها یک بخش از بحث مقاومت است». به این ترتیب هر کس باید در حیطه کاری خود راجع به مقاومت انجام وظیفه کند. یعنی کسی که در کار اقتصاد است باید در همان زمینه مقاومت را جدی بگیرد. آن کسی که در بخش‌های علمی فعالیت دارد در آن حیطه مقاومت را سرلوحه کار خود قرار دهد. همچنین هنرمندان هم باید در حال حاضر که جنگ، جنگ فرهنگی و رسانه‌ای است مقاومت را با زبان بُرنده هنری خود جدی بگیرند.

زارعی افزود: هنرمندان با تولید آثار خود به منظور مبارزه با ظلم و استکبار جهانی می‌توانند نقش بسیار تعیین‌کننده‌ای به‌ویژه در کشور و منطقه جغرافیایی ایران داشته باشند. هنرمندان با زبان زیبایی‌شناسی هنر می‌توانند مفاهیمی را به مخاطبان خود منتقل و اندیشه‌های آنها را آماده و بارور کنند. به این ترتیب هنرمند با فعالیت‌های خود نقش موثرتری در آماده‌سازی جامعه در راستای برپایی سراسری مقاومت نسبت به دیگران ایفا می‌کند. در نتیجه هنرمند متعهد در قبال مقاومت احساس وظیفه و مسئولیت می‌کند. پس دست به کار می‌شود و به تولید آثار متعدد در رشته‌های گوناگون هنری می‌پردازد.

وی با اشاره به همسویی هنرمندان جهان با هنرمندان ایرانی در حوزه مقاومت گفت: آثار هنرمندان رشته‌های گوناگون هنری در جهان نشان می‌دهد که هنرمندان ما در حوزه هنر مقاومت تنها نیستند و جامعه هنری جهان هم در مقابل زورگویی‌های آمریکا قد علم کرده‌اند.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در پایان گفت: هنرمندان ایران توانایی و قدرت آن را دارند که آثار قابل توجهی را تولید و در صف اول جبهه مقاومت فرهنگی و هنری مقابل دشمن بجنگند، مبارزه کنند و از کشور، فرهنگ و آیین‌هایمان حفاظت کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال