چهارشنبه 5 آذر 1399

مستند«دریاچه امید» به جشنواره فیلم کوتاه تهران رسید

فیلم کوتاه مستند «دریاچه امید» به کارگردانی «فاطمه مرزبان» تولید حوزه هنری ‌استان کردستان
    -     کد خبر: 12166
    -     تاريخ انتشار : 1399/8/7|15:10
سرویس : استانها
فیلم کوتاه مستند «دریاچه امید» به کارگردانی «فاطمه مرزبان» تولید حوزه هنری ‌استان کردستان به بخش رقابتی سی وهفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران که از ۷ آبان ماه در تهران برگزار می‌شود راه پیدا کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری؛ فاطمه مرزبان که با آثار مستند سابقه حضور در چندین دوره جشنواره عمار را دارد در سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران در بخش مسابقه سینمای ایران با فیلم مستند «دریاچه امید» به تهیه‌کنندگی حوزه هنری استان کردستان  به رقابت با دیگر آثار راه یافته می‌پردازد.

مرزبان که بیش از این با فیلم «عروس وامنان» رتبه اول بخش اقتصاد مقاومتی ششمین جشنواره فیلم عمار را کسب کرده  و با فیلم‌های «وقتی گفتند نمی‌شود»، «من می‌مانم» و «در آستانه فصل سرد» حضور موفقی را در جشنواره‌های مختلف داشته است در «دریاچه امید» داستان یکی از «کولبران» کُرد را به تصویر در آورده است.

«عطاتارنگ» ساکن در یکی از روستاهای مرزی مریوان به دلیل نبود شغل چند سالی به کولبری مشغول است  توسط یکی از دوستانش‌ که تعاونی ماهیگیران دریاچه زیوار را راه‌اندازی‌کرده به کار در این کارگاه مشغول می‌شود.

 عطا در مدت 4 سال ضمن حفاظت از محیط زیست و معرفی جاذبه‌های گردشگری کردستان با  فراهم کردن فرصت‌های شغلی تلاش می‌کند تا تعداد جوانان کولبر را کاهش دهد.

در این مستند وریا گلزاریان به عنوان تصویربردار، احمد ملاشاهی به عنوان نویسنده، محمد احمدی در بخش تدوین، فردین ملاویسی‌صدابردار و نیما پورمحمد و اکبر گلی به عنوان دستیاران تصویر،  کارگردان این فیلم را همراهی کرده‌اند.

فاطمه مرزبان مستند ساز گلستانی ساکن شهر سنندج و فارغ‌التحصیل کارشناسی عکاسی با گرایش فیلمسازی است.

این تهیه کننده صدا وسیما در چند سال اخیر همکاری با حوزه هنری استان کردستان را آغاز و در بسیاری از جشنواره‌های داخلی وخارجی عناوین مختلفی را کسب کرده است.

در بخش سینمای ایران سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران در مجموع 134 فیلم در بخش‌های داستانی، مستند، پویانمایی و تجربی به مرحله نهایی و رقابتی جشنواره راه پیدا کردند.

در بخش مستند در کنار فیلم «دریاچه امید» به کارگردانی «فاطمه مرزبان» تولید حوزه هنری کردستان، فیلم‌های «گاندو» به کارگردانی «تیمور قادری» از کامیاران، «رقص برای مرگ» به کارگردانی «زانیار عزیزی» از سنندج، «کاک ئیره ج» به کارگردانی «جمشید فرجوند فردا» از بیجار، و در بخش پویانمایی فیلم «خولانه وه/ The Rotation » به کارگردانی هژیر اسدی از سنندج نیز به بخش نهایی و رقابتی راه پیدا کرده‌اند.

سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری سیدصادق موسوی از ۷ آبان با برگزاری نشست‌های تخصصی «۳۷-۲۰» آغاز می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال