یکشنبه 1 اردیبهشت 1398
مهندس هاشم‌نیا در نشست سراسری مدیران حوزه های هنری:

نهادی جز حوزه هنری نمی‌تواند ثبت تجربه انقلاب را به سرانجامی مطلوب برساند

مهندس هاشم نیا
    -     کد خبر: 1988
    -     تاريخ انتشار : 1396/6/14|13:24
سرویس : استانها
«ثبت تجربه‌های انقلاب اسلامی، مسئله بسیار مهمی است که نهادی جز حوزه هنری نمی‌تواند آن را به‌خوبی به سرانجام برساند.» این جملات بخشی از صحبت‌های مهندس هاشم‌نیا، استاد دانشگاه، در سی‌و‌سومین نشست سراسری مدیران مراکز استانی حوزه هنری است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مهندس کیهان هاشم‌نیا استاد دانشگاه در سی و سومین نشست سراسری مدیران مراکز استانی حوزه هنری ضمن بیان این مطلب گفت: در کشور ما مسئول ثبت تجربه انقلاب کیست؟ چه کسی و با چه زبانی باید این تجربیات را ثبت کند غیر از حوزه هنری؟ در چشم‌انداز حوزه هنری، این نهاد مجری هنر متعهد و انقلابی عنوان شده است اما باید بررسی کرد و دید آیا ساختار حوزه هنری نیز برای این چشم انداز مناسبت هست؟

استاندار سابق گیلان در ادامه سخنانش و در تبیین رسالت حوزه هنری گفت: حوزه هنری رسالت خویش را تولید اندیشه و محتوای هدفمند فاخر و خاص و اثرگذار از طریق هنر و ادبیات می داند که مبتنی بر اصول و مفاهیم اسلام ناب محمدی (صلی ا... علیه و آله و سلم) و سپس آرمان‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است.

وی با اشاره به برخی تفکرات که معتقدند پس از چهل سال باید از انقلاب گذر کرد، گفت: این حرف مثل آن است که مثلاً در سال دهم هجرت یکی به پیامبر بگوید چقدر اسلام و باید از آن عبور کرد.

مهندس هاشم نیا با اشاره به مراحل رسیدن به تمدن انقلاب اسلامی گفت: در ادامه این مسیر نیازمند مدیریت دلتایی هستیم و با تکیه بر آن می‌توانیم مراحل مختلف از انقلاب اسلامی تا تمدن اسلامی را به نحوی شایسته دنبال کنیم.

شایان ذکر است سی‌و‌سومین نشست سراسری مدیران مراکز استانی حوزه هنری تا 13 شهریورماه در شیراز ادامه دارد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال