آیین رونمایی از نشریه هنرهای تجسمی در حوزه هنری برگزار شد

کد مطلب: 7656  |  تاريخ: شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸  |  ساعت: ۱۵:۲۰


آیین رونمایی از نشریه هنرهای تجسمی در حوزه هنری برگزار شد

شماره ۴۰ نشریه هنرهای تجسمی در رواق هنرمندان مرکز هنرهای تجسمی، با حضور اهالی فرهنگ و هنر، پیش‌کسوتان و علاقه‌مندان به عرصه هنرهای تجسمی رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، در این مراسم که چهارشنبه بیست‌وهشتم فروردین در حوزه هنری برگزار شد، ابتدا ناصر سیفی هنرمند نقاش و مدیر دفتر نقد و مطالعات کاربردی مرکز هنرهای تجسمی در باب پیشینه و اهمیت فعالیت‌های پژوهشی و نگارش در باب هنر نکاتی را یادآور شد.

در ادامه سید مسعود شجاعی طباطبایی، مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، درباره روند احیا و انتشار مجدد نشریه توضیحاتی ارائه کرد.

سخنران بعدی استاد دکتر کاظم چلیپا، از هنرمندان پیش‌کسوت و نامدار هنر انقلاب اسلامی، بود که دقایقی را به ابراز نظرات، دیدگاه‌ها و تجربیات خود در چهل سال گذشته اختصاص داد.

دکتر مصطفی ندرلو، از پیش‌کسوتان نقاشی و مدرس دانشگاه، درباره دوره‌های گذشته نشریه و حضور تاثیرگذار افرادی از جمله زنده‌یاد ابوالفضل عالی و مرحوم دکتر حسینی‌راد، سخنرانی کرد.

دکتر محمد خزایی، سردبیر و حسین یوزباشی، دبیر اجرایی نشریه در انتها به معرفی ویژگی‌ها و اهداف دوره جدید پرداختند و پس از آن از اولین شماره دوره جدید نشریه با حضور هنرمندان رونمایی شد.

در این رویداد، هنرمندانی از جمله استاد دکتر کاظم چلیپا، دکتر حسنعلی پورمند، دکتر محمد خزایی، دکتر مصطفی ندرلو، دکتر محمد خزایی، دکتر خشایار قاضی‌زاده، دکتر حسین عصمتی، سید حمید شریفی آل‌هاشم، علی‌اصغر یوزباشی، ناصر سیفی، کامیار صادقی، علی اسلامی مقدم، محمدصابر شیخ رضایی، حسین یوزباشی صدیقه سلمان، منصوره عالیخانی و جمعی از علاقه‌مندان و پیش‌کسوتان عرصه فرهنگ حضور داشتند.

نشریه هنرهای تجسمی در 80 صفحه به شکل تمام‌رنگی و با قیمت بیست هزار تومان در روزهای آینده در دسترس علاقه‌مندان و هنرمندان خواهد بود و از این پس به صورت ماهانه منتشر خواهد شد.

انتهای پیام/


http://www.ebarat.enews.ir/content/news/7656/آیین رونمایی از نشریه هنرهای تجسمی در حوزه هنری برگزار شد

چاپ خبر